Názvy našich dvou družin pro mladší členy do 11 let („světlušky“ a „vlčata“) prošly zajímavým vývojem. Již na zahajovacím ohni byly děti rozděleny do dvou skupin, a to do družin s pracovními názvy „modrá“ a „červená“ (podobnost s kultovním filmem Matrix je čistě náhodná). Toto označení se pak pro obě skupinky využívalo na prvních schůzkách a jistě by se bylo zažilo, kdyby na první z našich výprav kdosi z dětí nevykřikl: „Lišky a medvědi ke mně!“.

Lišky a Medvědi… Tyto názvy se radě vedoucích zalíbily z několika důvodů – vyšly spontánně z řad samotných členů a celosvětově je ve skautu tradicí dávat družinám názvy inspirované zvířaty či rostlinami. Tak tedy vznikly naše první družiny.

Družinový pokřik

S neochvějnou silou svojí
při přátelích Medvěd stojí.
Statečně a s poctivostí
každé výzvy se hned zhostí.

Vedení

Veronika Rippelová – Tatranka

“V dětství jsem několik let chodila do skauta. A protože platí jednou skautem – navždy skautem, ráda se ke skautingu teď vracím společně s Rysy a svými dětmi.”.

Veronika Meisnerová