Oddílová pravidla

PODMÍNKY PRO SETRVÁNÍ V ODDÍLE A ÚČASTI NA TÁBOŘE

Nováček v oddíle

Když někdo začne chodit do našeho oddílu, stává se nováčkem a je u nás zatím jen na zkoušku. Toto zkouškové období je u každého jinak dlouhé a během tohoto období si ho/jí oddíl jen tak trošku oťukává a zjišťuje, zda to se skautováním myslí vážně. Na konci tohoto zkouškového období (zpravidla do tří měsíců) se nováček dozví, zda je skautování pro něho vhodné a zda do oddílu zapadl. Prvním významným krokem pro nováčka, je plnění nováčkovské zkoušky. S jejím plněním se začíná cca po 1-2 měsících v oddíle a nezáleží na tom, zda je již nováček plnohodnotným členem či nikoliv.

Podmínky pro setrvání v oddíle:

➢ složená nováčkovská zkouška do dvou let od vstupu do oddílu

➢ pravidelný život v oddíle: Oddíl se během roku neschází pouze na pravidelných schůzkách, ale také na různých dalších akcích (např. výpravách). Některé akce jsou určeny pro celý oddíl, některé jen pro konkrétní družiny. O akcích se snažíme dávat včas vědět formou emailů, lístečků a zveřejněním na webových stránkách našeho oddílu.

50% účast na schůzkách

40% účast na výpravách

Podmínky pro účast na letním táboře:

Završením skautského roku je pochopitelně letní tábor. Na tábor se snažíme vyrážet každý rok. Na táboře bydlíme v podsadových stanech či v indiánských teepee a členové se plně zapojují do zajištění běhu tábora (noční hlídky, táborové stavby, táborové vaření, atd.). Účast na táboře není povinná ba právě naopak, je za odměnu.

➢ složená nováčkovská zkouška

➢ pravidelný život v oddíle: 60% účast na schůzkách 50% účast na výpravách