Pomozte nám

Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než kde jinde plují. Slyšíš tu píseň v korunách borovic? Slyšíš tu píseň dálek závratných? Tiše a velebně šumí hlavy stromů. Záře slunce červenavá stéká po jejich rozpukaných kmenech a vůně pryskyřice tě omámí. A večer oheň táborový tam do tmy pak zasvítí a vyvolá v tobě pocity, které otřesou tvou duší.

Jaroslav Foglar

Přidejte se k nám

Dobrovolná práce pro skauting je jednou z možností, jak měnit svět k lepšímu pro nás i další generace. Je to styl života, který přináší nezapomenutelné zážitky a pevná přátelství. Možná osloví i Vás!

– Koho hledáme?

Do našeho skautského oddílu rádi přivítáme dospělé pomocníky jak ve vedení družin, tak pro podpůrnou a organizační práci, a to přes školní rok i během letních táborů. Rádi využijeme Vašich profesních znalostí – uplatnění u nás najde nejen člověk, který má zkušenosti s vařením na táborech, ale například i ten, kdo dokáže pracovat s médii a skrze ně informovat o naší činnosti.

– Co můžeme nabídnout?

Pokud byste se chtěli zapojit v rámci vedení oddílu, vůbec nevadí, že nemáte potřebné znalosti a dovednosti. Dospělým skauting nabízí pestrou paletu možností vzdělávání a inspirace – ať se už jsou to kurzy určené vedoucím oddílům nebo kurzy zdravotnické.

– Co ostatní vedoucí?

Dále se můžete těšit na skvělou partu, kterou tvoří současní vedoucí. Společně rádi protahujeme hlasivky u hudebních nástrojů, vyrážíme na výlety a tak.

– Co je skauting?

Skauting je již více než 100 let staré hnutí, které po celém světě oslovilo miliony dětí a mladých. Děvčatům i hochům přináší do života širokou paletu aktivit, které rozvíjí jejich fantazii, smysl pro fair-play, schopnost pozorovat okolní svět, pomáhat potřebným a prozkoumávat taje přírody. To vše probíhá v bezpečném kruhu dobrých přátel, kteří spolu sdílí krásné chvíle u táborových ohňů, ale i strasti při šlapání bahnem v silném dešti.

Nemáte prostor pro vedení dětí, ale i tak nás chcete podpořit?

– Šiřte dobré jméno skautingu

Pokud jste hrdí skautští rodiče, máte rádi naše aktivity nebo jste sami ve skautu někdy byli, budeme rádi, když o nás budete v pozitivním světle mluvit častěji.

– Darujte věc či materiál

Provoz našeho oddílu, tábora a aktivity v přírodě často vyžadují vybavení, které se častým používáním opotřebí (např. lana, nádobí a další). Rádi také zkoušíme nové aktivity.

Jak nás můžete kontaktovat?

Můžete nás kontaktovat na email skaut.hostivice@seznam.cz.